Ostalo

Karate kup Srbije

Sremska Mitrovica 28. novembar. Karate klub „Sirmium” organizovao je „Karate kup Srbije” na kom je učestvovalo 12 klubova iz dvanaest gradova sa ukupno 160 takmičara u raznim kategorijama. Tehnički organizator ovog prvenstva je bio Karate klub Sirmium i Karate Savez Srbije.

Pioniri, pionirke, juniori, seniori, takmičili su se u katama grupno, pojedinačno, miksevi muški i ženski itd…

Predstavnici domaćina, „Sirmium” bili su najmasovniji sa više od pedeset takmičara. Svi najuspešniji učesnici dobili su vredne nagrade.

•Na ovim takmičenju je učestvovalo 12 klubova sa preko 160 takmičara. Zbog situacije vezano za Korona virus, mnogo kvalitetnih takmičara nije bilo u mogućnosti da prisustvuje takmičenju.

•U generalnom plasmanu Karate Klub Sirmium je zauzeo prvo mesto sa osvojenih 296 bodova, drugoplasiran je Karate Klub Budo Novi Sad sa 75 bodova i trećeplasiran Yu Karate Do sa 50 bodova.

•Karatisti Karate Kluba Sirmium su osvojili 66 medalja od kojih su 35 zlatnih, 20 srebrnih, 11 bronzanih. Za najboljeg takmičara u muškoj konkurenciji svih uzrasnih kategorija, prvo mesto je osvojio Aleksandar Sikin iz Karate Kluba Sirmium sa ukupno osvojenih 8 zlatnih medalja u pojedinačnoj i ekipnoj konkurenciji. Za najbolju takmičarku proglašena je Mila Miljković, takođe takmičarka Karate Kluba Sirmium sa osvojenih 5 zlatnih i jednom bronzanom medaljom.

•U pojedinačnoj kategoriji zlatnu medalju osvojili su: Luka Petrović, Mila Stanić, Anđela Parović, Todor Gladović, Boris Tomić, Mihajlo Jeftić, Vuk Petrović, Tea Stanojević, Bojana Sretenović, Aleksa Milićević, Mladen Marković, Nemanja Žunić, Mihajlo Tomić, Jelena Tomić, Kalina Maksimović, Vladimir Pavlešin, Mila Miljković, Aleksandar Sikin.

•U pojedinačnoj kategoriji srebrnu medalju osvojili su: Kosta Petković, Teodora Popović, Lazar Korizma, Vojin Jovanović, Luka Jokić, Dunja Padrov, Andrea Aničić, Lana Jeftić, Tijana Ivković, Lazar Miljkovic.

•U pojedinačnoj kategoriji bronzanu medalju osvojili su: Milica Stanojević, Andrej Aćimović, Đurđina Ilić, Aleksandar Pavlešin.

Dušan Dačić, Predsednik karate unije Srbije uručio je treneru „Sirmiuma”, Stanislavu Rakoviću priznanje – CRNI POJAS OSMI DAN.

Popularni „Ciga”, ovo visoko priznanje zaslužio je dugogodišnjim radom i afirmacijom karatea u našoj zemlji. Četrdeset  godina nalazi se na čelu Karate kluba „Sirmium” kroz koji su prošle hiljade mladih sportista koji su osvajali mnoga priznanja kako u zemlji tako i na inostranim takmičenjima.

20apr10:0013:00Radionice za decu u Muzeju Srema