Ostalo

19 zlatnih medalja za Karate klub Sirmium

Beočin. U nedelju 24.10.2021.godine u Beočinu održan je 23. Karate KUP Vojvodine u organizaciji karate kluba “Cement”. Na takmičenju je učestvovalo 23 klubova sa preko 240 takmičara. Na ovom takmičenju učestvovalo je 24 takmičara iz Karate kluba “Sirmium”. Veliki deo kvalitetnih takmičara nije mogao da učestvuju zbog trenutne epidemiološke situacija i bolesti vezane za korona virus.

U generalnom plasmanu Karate kluba “Sirmium” je osvojio prvo mesto sa osvojenih 28 medalja, od kojih 19 zlatnih, 7 srebrnih i 2 bronzane. Za najboljeg takmičara u muškoj konkurenciji svih uzrasnih kategorija, prvo mesto osvojio je Nemanja Žunić iz Karate kluba “Sirmium”, dok je u  ženskoj konkurenciji drugo mesto osvojila Đurđina Ilić.

Zlatne medalje osvojili su: Luka Petrović, Teodora Popović, Anđela Parović, Vojin Jovanović, Lazar Korizma, Bogdan Milićević, Vukašin Krivošija, Luka Jokić, Jelena Tomić, Nemanja Žunić, Lazar Miljković, Mila Miljković. Srebrnu medalju osvojili su:Teodor Simovljevic, Milica Stanojević, Andrej Aćimović, Jovan Vojnovic, Đurđina Ilić, Aleksa Milićević, Mladen Marković i bronzanu medalju osvojili su:Tea Stanojević,, Vuk Vojnovic, Vladimir Birovljev, Leon Simovljevic, Maša Krivošija.

Stručni štab Karate kluba “Sirmium” je prezadovoljan ovim takmičenjem, s ‘obzirom da je pandemija smanjila broj prisutnih takmičara na treninzima i takmičenjima.

U avgustu mesecu Letenka je bila mesto okupljanja takmičara na karate seminaru, kojim je rukovodio prof. Dušan Dačić nosilac crnog pojasa 9 dan. Na seminaru su učestvovali naši najuspešniji takmičari koji su polagali za majstorsko zvanje crni pojas 1 dan.,i pokazali se kao najspremniji na tom ispitu. Za crni pojas položili su:Vuk Petrović, Mila Miljković, Lazar Miljković, Nina Dragojlović, Tijana Ivković, Stefan Tomić, Vladimir Pavlešin i Igor Spahić.

KUP Srbije će se održati u novembru u Sremskoj Mitrovici.

Ovim putem Karate klub “Sirmium”se zahvaljuje svim roditeljima, takmičarima i trenerima na sjajnom rezultatu. Trener Stanislav Raković nosilac crnog pojasa 8. dan.

20apr10:0013:00Radionice za decu u Muzeju Srema

21apr17:0018:30Smotra muzičko-folklornog stvaralaštva Srema