Ostalo

Dva zlata Anje Čančarević

Sremska Mitrovica. U subotu 31. jula 2021.godine na atletskom stadionu u Sremskoj Mitrovici održano je Prvenstvo Vojvodine za mlađe juniore/ke. Atletski klub Sirmium bio je domaćin i tehnički organizator ovog takmičenja.

Briljirala je Čančarević Anja, još uvek pionirka i u konkurenciji dve godine starijih rivalki odnela pobede u bacanju kugle i diska. Odlična je bila i Milanović Vanja koja je ličnim rekordom 12.53s na 100m osvojila srebrnu medalju. Marinković Vuk je tajođe ličnim rekordom 53.77s zauzeo drugo mesto na 400m.

U nastupu seniora koji su takmičili van konkurencije Dasović Mirjana je ostvarila novi lični rekord u bacanju kugle hicem od 13.17m i pokazala da je trenutno najbolja kuglašica Srbije bez premca.

Treneri Pavlović i Macanović ističu da su zadovoljni organizacijom i rezultatima, ali se već okreću idućem vikendu i Prvenstvu Srbije za ovu kategoriju koje će se održati u Kraljevu i biti izborno takmičenje predstojećeg Prvenstva Balkana.

25apr19:0020:00Promocija dve zbirke poezije Ljilje Vujić Crnojakić

25apr19:0020:00Predstavljanja Doma učenika srednjih škola