Ostalo

Mitrovački stonoteniseri pobedili komšije Rumljane

Ruma. 9. april. Petnaesto kolo Vojvođanske A stonoteniske lige. STK „Ruma” – STK „Srem spin” (Sremska Mitrovica). Rezultat  2:4 Komšijski derbi  na kom je bila bolja ekipa i Mitrovice.

U prvom meču  Simovljević Rastko savladao  je Tokić Hamida sa  3:0  (11:8) – (11:5) – (11:3).

U drugom meču Mitrović Budimir je poveo u  prva dva seta a onda je  gostujući igrač,Nedeljković Mladen odigrao sjajno i napravio veliki preokret. Pobedio je u naredna tri seta i tako izvojevao pobedu   2:3  (11:7) – (11:7) – (8:11) – (9:11) – (3:11).

U trećem meču Jockov Sima je u tri seta poražen od Jovanović Živana  0:3  (9:11) – (7:11) – (9:11) tako da su gosti iz Sremske Mitrovice poveli sa 2:1 u trenutnom skoru.

Četvrti meč u dublu  pobedom gostujućeg para  povećao je vođstvo ekipe Srem spina.

Simovljević Rastko i Mitrović Budimir uspeli su da osvoje samo jedan set a preostale su osvojili na ovom meču odlični Nedeljković Mladen i Jovanović Živan. Četvrti meč je završen  1:3  (8:11) – (7:11) – (11:6) – (9:11).

U petom meču najbolji igrač Rume, Simovljević Rastko, posle velike borbe i neizvesnog rezultata do samog kraja meča  u pet setova pobedio je Nedeljković Mladena sa  3:2  (12:10) – (8:11) – (11:5) – (8:11) – 11:5).

U šestom  i odlučujućem meču igrač domaćina Jockov Sima u četiri odigrana seta savladan je od Tokić Hamida koji je u odličnoj igri  pobedio  svog protivnika   1:3  (6:11) – (11:7) – (8:11) – (9:11).

Preostalo je još tri kola do kraja prvenstva.

Ekipa Srem spina nalazi se na sredini tabele. U narednom kolu  u goste im dolazi ekipa STK „Partizan  2” iz Šida koju su savladali u prvom delu prvenstva pa se tako stonoteniseri  iz Sremske Mitrovice nadaju  da će i na ovom meču zabeležiti pobedu.

19apr19:0020:00Duo Docemente

19apr19:0020:00Sve će to narcis pozlatiti