Ostalo

Pobeda stonotenisera Podrinja posle velike rezultatske drame i preokreta

Mačvanska Mitrovica 23. januar. Šesto kolo Vojvođanske A stonoteniske lige  između Podrinja iz Mačvanske Mitrovice i Novosadske ekipe Ćurić donela je novu pobedu domaćoj ekipi ali uz neverovatno rezultatski tesnu i neizvesnu igru do poslednjeg meča.

U prvom meču Vlada Čupić je poražen u velikoj borbi od Zorana Topića iz Novog Sada tesnim rezultatom sa 2:3 u setovima  /11:9/ – /12:10/ – /10:12/ -/11:8/ – /9:11/.

Danko Ilić u drugom meču protiv Slobodana Brankova gubi prvi set. U drugom pobeđuje da bi u trećem ponovo bio savladan. U četvrtom i odlučujućem petom setu igra sjajno i uspeva da meč dobije sa rezultatom 3:2  /5:11/ – /11:6/ – /4:11/ – /11:8/ – /11:5/.

Dragan Vuletić i ovog puta igra standardno odlično i u laganom ritmu savladao je Žiku Ristanovića u trećem meču sa 3:0  /11:6/ – /11:6/ -/11:3/.

U četvrtom meču u dublu Vlada Čupić i Dragan Vuletić sa jedne strane stola i Zoran Topić i Slobodan Brankov sa druge strane stola, odigrali su četiri seta i nova pobeda domaćina sa 3:1 /11:8/ – /12:10/ – /8:11/ – /11:6/.

Trenutni ukupan rezultat je tada iznosio 3:1 u korist domaće ekipe.

Kada je izgledalo da će ovaj meč igrači Podrinja lako dobiti, usledio je veliki preokret.

U petom meču  Vlada Čupić je savladan od Slobodana  Brankova sa 1:3  /7:11/ – /8:11/ – /11:6/ – /8:11/.

U šestom meču Dragan Vuletić je takođe savladan od igrača gostiju Zorana Topića sa 1:3  /11:5/ – /5:11/ – /7:11/ – /6:11/.

U tom trenutku ukupan rezultat je bio nerešen 3:3.

Na scenu je u sedmom meču stupio Danko Ilić i u fenomenalnoj igri savladao igrača gostiju Žiku Ristanovića sa 3:1  /11:3/ – /7:11/ – /11:7/ – /11:7/ i tako doneo pobedu i dragocene bodove za svoju ekipu.

Meč je na kraju završen rezultatski  4:3  u korist “Podrinja” što ih učvršćuje u samom vrhu na tabeli.

Odigran je još jedan od onih  neizvesnih mečeva koji svojim rezultatskim preokretima  tokom igre dokazuju da u sportu nije ništa završeno do poslednje sekunde meča. Velika borba za stonoteniskim stolom pokazuje koliko ovaj sport ima svoje draži i zanimljivosti što privlači veliki broj poklonika ovog sporta da ga treniraju.

U narednom kolu ekipu Podrinja očekuje veoma teško gostovanje u Zmajevu protiv istoimene ekipe koja se takođe nalazi na samom vrhu na tabeli.