Ostalo

Karatisti osvojili 23 medalje na takmičenju u Beočinu

Beočin. Prvenstvo Vojvodine za poletarce, pionire i nade u organizaciji Karate Saveza Vojvodine održano je proteklog vikenda u Sportskom centru u Beočinu. Takmičenje se održavalo dva dana zbog preventivnih mera u borbi protiv virusa kovid, a takmičari su bili podeljeni po godištima. Učestvovalo je 46 klubova, a karatisti Karate kluba „Srem” nastupili su sa 20 takmičara i osvojili 23 medalje.

Osvojeno je 13 zlata 7 srebra i 3 bronze, karate klub „Srem” je najuspešniji klub ovog takmičenja. Ovo je ujedno i plasman na Kup Srbije.

Zlatne medalje osvojili su: Helena Malbašic 2 zlata (pionirke B kalasa i apsolutni nivo) Grujanić Irena 3 zlata (poletarke C klasa, apsolutni nivo i kata tim) Perović Anđela 3 zlata ( poletarke kate apsolutni nivo, kata tim i borbe – 30kg) Likić Dunja pionirke D klasa Branislav Lazarević nade E klasa Radovanović Jovana nade C klasa Elena Milošević nade apsolutni nivo Žana Đurđević nade E klasa kata tim poletarke (Isidora Dragojlović, Dunja Berežni, Dunja Pavlović.) Kata tim pionirke Irena Grujanić, Miona Murić, Anđela Perović.

Srebrne medalje su osvojili: Ena Laćarac pionirke C klasa Lukić Mila pionirke D klasa Tamara Timić nade E klasa Sara Starčević nade apsolutni nivo Sara Glumac nade D klasa Dunja Pavlović poletarke E klasa Miona Murić pionirke apsolutni nivo.

Bronzane medalje su osvojili: Isidora Dragojlović poletarke E klasa Miloš Marić pioniri D klasa Vuk Stojković E klasa pioniri.

Zapažene nastupe imale su i Dunja Berežni i Jovana Vasić ali ovog puta nisu uspele da osvoje medalje.

25apr19:0020:00Promocija dve zbirke poezije Ljilje Vujić Crnojakić

25apr19:0020:00Predstavljanja Doma učenika srednjih škola