Ostalo

Uspešni atletičari „Srema” i nakon duže pauze

Sremska Mitrovica – Nakon tri meseca pauze počelo se i sa atletskim takmičenjima i već na početku atletičari AK „Srem” nastupaju sa puno uspeha.

Najpre je u subotu 6. juna održano Otvoreno prvenstvo Beograda za mlađe juniore na kom je pametnom i strpljivom trkom Aleksandar Anđelković osvojio treće mesto u trci na 3000m rezultatom 10:56,86. Simić Milana je osvojila peto mesto u skoku u dalj sa 5,22m.

U nedelju 7.juna je održano Otvoreno prvenstvo Beograda za mlađe pionire i tu je sa brojnijom ekipom bilo i više medalja.

Najuspešniji je bio sjajni Lazar Đaković koji je očekivano i ubedljivo pobedio u disciplini bacanje vorteksa sa 55,10m ali i potpuno iznenadio sve beograđane pobedivši u trci na 60m rezultatom 8,14s. Iako je do sada na takmičenjima bacao uglavnom kuglu i vorteks on se odlično snašao i u sprintu, a koliko mu je ta oblast nova govori i podatak da je do sada na treningu radio sve u patikama a da je svoje prve sprinterice kupio par sati pred trku.

U vorteksu ali za devojčice se istakla i Iva Bežanović osvojivši drugo mesto sa daljinom 47,10m dok je u trci na 200m bila treća u kvalifikacionoj grupi.
Katarina Škorić je takođe iz senke stigla do bronzane medalje na 800m. Trčala je odlično u drugoj, slabijoj, grupi i iako mlađa dve godine od ostalih učesnica pobedila sa 2:32,40 što joj je u ukupnom plasmanu donelo treću poziciju. Na 800m trčala je i Teodora Joksimović i osvojila deveto mesto.
Odlični su bili i Marko Lukač kao četvrti sa 28,72s u trci na 200m i Teodora Čonić sa 4,86m što je bilo dovoljno za petu poziciju u veoma jakoj konkurenciji u skoku u dalj.

Solidne rezultate i lične rekorde ostvarili su i Lena Božović u Vorteksu, Miona Maksimović na 60m, Tara Žarić i Iva Skakić na 200m.

Mlađe pionire očekuje Prvenstvo Srbije 21.juna u Sremskoj Mitrovici i ovo su pripremna takmičenja po kojima možemo slutiti da će “Sremci” biti uspešni.

27apr09:0015:00Dan magarica