Košarka

Košarkašice Srema pobedile u Zemunu u velikom derbiju

Zemun. U 4. kolu Play off-a 1. Regionalne lige, ŽKK “Srem” je pobedio na teškom gostovanju u hali “Pinki” u Zemunu u derbiju ekipu ŽKK “Girl Borac” rezultatom 47:56 (7:19, 18:15, 9:7, 13:15).

Košarkašice Srema hrabro i odlučno su ušle u meč od prve sekunde i bile u konstantnom vođstvu tokom celog meča. Na odmor se otišlo sa 9 poena prednosti za gošće. Košarkašice iz Zemuna su mnogo bolje zaigrale u drugom poluvremenu i uspele da se približe Sremu na 4 poena zaostatka. Srem je 3 minuta pre kraja uspeo da se odlepi na nedostižnih 10 poena razlike, mirno privede utakmicu u svoju korist i zabeleži četvrtu uzastopnu pobedu u Play off-u.

Najefikasnija u ekipi Srema bila je nezaustavljiva Inđić Milica sa 34 poena, Kostić Marija (kap) 9p, Milovanović Mirjana 4p, Nikolić Mila 3p, Dedović Zorana 3p, Đorđić Milica 3p, Balanac Nikolina, Trivan Milica.

Ekipu Srema do pobede vodio je Stamenković Nemanja.

U sledećem kolu u derbiju sezone u hali “Pinki” sastaju se dve prvoplasirane ekipe ŽKK “Srem” i ŽKK “Mondo Basket”.

20apr10:0013:00Radionice za decu u Muzeju Srema

21apr17:0018:30Smotra muzičko-folklornog stvaralaštva Srema