Košarka

Ubedljiva pobeda košarkašica Srema u gostima

Bačka Palanka. U utakmici 12. kola 1. Regionalne lige “Sever” odigranoj u Bačkoj Palanci u hali “Tikvara”, ŽKK “Srem” je ubedljivo pobedio domaću ekipu ŽKK “Delfin” rezultatom 42:75 (11:17, 13:9, 12:19, 6:30).

Domaća ekipa uspevala je u prvom poluvremenu da drži priključak ali je Srem u poslednje dve četvrtine dodao gas, odigrao još jače i agresivnije u odbrani i sa brzim kontranapadima slomio protivnika. Gošće su namestile ruku, pogađale iz svih pozicija, a poslužio ih je i šut spolja za tri poena. Sremice su poslednji period odigrale maestralno, povećale razliku i na kraju zasluženo slavile.

Najefikasnija igračica u ekipi Srema bila je nezaustavljiva Andrijašević Irina sa 26 poena, Balanac Nikolina 15p, Đorđić Milica 13p, Trkulja Branka 8p, Nikolić Mila 6p, Simić Ana 5p, Trivan Milica 2p.

Sremovu mašineriju do pobede vodio je trener Stamenković Nemanja.

Najefikasnija igračica u ekipi iz Bačke Palanke bila je iskusna Kozomora Tijana sa 15 poena.

U sledećem kolu ŽKK “Srem” dočekuje u hali “Pinki” ekipu ŽKK “Jedinstvo” iz Novog Bečeja.

26apr10:3012:00Uskršnja prodajna izložba na terasi Turističkog info centra