Košarka

Ubedljiva pobeda košarkašica “Srema” u Novom Bečeju

Novi Bečej. U utakmici 6. kola, 1. Regionalne lige, ŽKK “Srem” je pobedio na gostovanju u Novom Bečeju ekipu ŽKK “Jedinstvo” rezultatom 41:69 (6:16, 9:11, 12:21, 14:21).

ŽKK “Srem” je bio bolji rival, odlično je otvorio utakmicu i na odmor otišao sa 12 poena prednosti. Domaće košarkašice nisu imale rešenje u odbrani za razigrane gošće pa je “Srem” tokom poslednje dve četvrtine konstantno povećavao svoju prednost da bi na kraju ubedljivo slavio. “Srem” je u drugom poluvremenu bio oslabljen jer je igrao bez kapitena Marunkić Teodore koja je povredila zglob ali to nije sprečilo gošće da nastave da igraju u sjajnom ritmu.

Trener “Srema” Stamenković Nemanja dao je šansu svim igračicama koje su bile na visini zadatka.

Najefikasnije igračice u ekipi ŽKK “Srem” bile su Balanac Nikolina i Trkulja Branka sa po 13 poena, Zagorac Natalija 9p, Marunkić Teodora (kap) 8p, Ladinek Angela 8p, Simić Ana 5p, Andrijašević Irina 5p, Vujašević Milica 4p, Ugarak Sofija 4p, Vasić Teodora.

U sledećem kolu ŽKK “Srem” dočekuje u hali “Pinki” ekipu ŽKK “Sivac”.

27apr09:0015:00Dan magarica