Košarka

Košarkašica ŽKK „Srem” donela srebro iz Španije

Ženska kadetska reprezentacija Srbije – igračice ne starije od 16 godina – FIBA Čelendžer u San Fernandu završila je na 2. mestu pošto je u poslednjem kolu turnira pobedila Hrvatsku – 79:59 (24:11, 17:16, 20:19, 18:13).

Tako je tim koji vodi naša nekadašnja reprezentativka Biljana Stanković takmičenje na turniru u Španiji završio samo sa jednim porazom. I to od selekcije domaćina, izuzetno fizički dominantnije, koja je i pre početka turnira važila za prvog favorita za osvajanje prvog mesta, koje je značilo i odlazak na Svetsko prvenstvo igračica do 17 godina, sledećeg leta u Mađarskoj.

Košarkašica ŽKK “Srem” donela je srebrnu medalju u Sremsku Mitrovicu što predstavlja ogroman uspeh i ponos za Sremsku Mitrovicu i ŽKK „Srem”.

Bio je to i dobar kraj veoma uspešnog leta kada su ženske selekcije Srbije u pitanju. Sve je počelo na najbolji mogući način – zlatom seniorki na Evropskom prvenstvu u Valensiji. Naše najbolje košarkašice su zatim i plasmanom u polufinale Olimpijskih igara, pokazale da pripadaju svetskom vrhu.