Košarka

Važna pobeda kadetkinja ŽKK „Srem”

Sremska Mitrovica. U utakmici 21. kola Kadetske lige Srbije odigranoj u hali „Pinki” ŽKK „Srem” pobedio je trećeplasiranu ekipu ŽKK „Ras” iz Beograda rezultatom 50:46 (12:16, 9:18, 16:8, 13:4).

U veoma uzbudljivoj utakmici pobednik se nije znao do poslednjeg minuta meča. Beograđanke su bolje otvorile utakmicu i vodile tokom prva dva perioda. Košarkašice „Srema” nisu imale sreće jer su mnogo otvorenih šuteva i slobodnih bacanja promašile pa su na odmor otišle sa 13 poena zaostatka.

Hrabrost, borbenost, upornost i ogromna želja za pobedom krasila je igru „Srema” u drugom poluvremenu. „Sremice” su igrale strpljivo i sigurno u napadu i uz veoma jaku odbranu polako topile prednost gošći iz Beograda. Domaće igračice uspele su da preokrenu rezultat u poslednjim minutama i zabeleže veoma bitnu pobedu.

Najefikasnija igračica u ekipi ŽKK „Srem” bila je Riđošić Anđela sa 18 poena, Janković Jelena 15p, Baženova Marija 10p, Trkulja Branka 7p, Simić Ana, Nikolić Mila, Nićiforović Anastasija, Vasić Teodora, Jerinić Milica, Balanac Nikolina.

Ekipu „Srema” do pobede vodio je sa klupe trener Savić Lazar.

Najefikasnija igračica u ekipi ŽKK „Ras” bila je Buzić M. sa 14 poena.