Košarka

Košarkašice „Srema” savladale „Radnički” iz Kragujevca

Sremska Mitrovica. U utakmici 20. kola Kadetske lige Srbije odigranoj u hali „Pinki”, ŽKK „Srem” pobedio je ekipu ŽKK „SPD Radnički” Kragujevac rezultatom 73:66 (17:20, 15:12, 25:16, 16:18).

Utakmica je bila veoma dinamična sa mnogo lepih i atrkativnih akcija. U prve dve četvrtine gošće iz Kragujevca imale su bolji procenat šuta.

„Sremice” su na poluvremenu konsolidovale svoje redove, pojačale agresivnost u odbrani i povećale efikasnost u napadu što im je donelo vođstvo od samog starta treće četvrtine pa sve do kraja. Kragujevčanke su konstantno vijale zaostatak ali „Srem” nije dozvolio da im se gošće ozbiljnije približe i ugroze vođstvo.

Košarkašice „Srema” mirno su meč privele kraju i zasluženo pobedile rezultazom 73:66.

Najefikasnija igračica u ekipi „Srema” bila je Baženova Marija sa 25 poena, Janković Jelena 20p, Trkulja Branka 10p, Simić Ana 9p, Riđošić Anđela 6p, Nikolić Mila 2p, Jerinić Milica 1p, Vasić Teodora, Balanac Nikolina, Debeljački Teodora. Trener “Srema” Savić Lazar ukazao je šansu svim igračicama na meču.

Najefikasnija igračica u ekipi „Radničkog” bila je Vuković A. sa 30 poena.

27apr09:0015:00Dan magarica