Košarka

Važna pobeda košarkašica „Srema” u Sm. Palanci

Smederevska Palanka. U utakmici 9. kola 2. Lige Srbije, ekipa ŽKK „Srem” pobedila je na gostovanju u Smederevskoj Palanci ekipu ŽKK „Sistem 2000” rezultatom 51:63 (15:16, 9:14, 9:20, 18:13).

Od samog starta utakmice „Sremice” su krenule sa veoma jakom odbranom i brzom igrom u napadu. Iskusna ekipa „Sistema” održavala je priključak i nije dozvolila „Sremu” da se odlepi. ŽKK „Srem” je otišao na odmor sa 6 poena prednosti.

Mitrovčanke su maestralno odigrale u drugom poluvremenu i povećavale svoju prednost iz minuta u minut. Domaće košarkašice su uspele da se konsoliduju i velikom serijom smanje zaostatak na samo 6 poena 3 minuta pre kraja meča. Željne pobede, košarkašice „Srema” ostavile su srce na terenu i zabeležile veliku i veoma važnu pobedu rezultatom 63:51.

Najefikasnija igračica u ekipi „Srema” bila je Janković Jelena sa 20 poena i čak 23 skoka, Vujašević Milica 15p, Riđošić Anđela 10p, Popović Radmila 8p, Dimitrijević Vanja 5p, Trkulja Branka 5p, Simić Ana, Nikolić Mila, Nićiforović Anastasija, Vukelić Rada, Aničić Marijana. Ekipu ŽKK „Srem” do pobede je vodio trener Savić Lazar.

Najefikasnija igračica u ekipi „Sistema” bila je Vasović A. sa 11 poena.