Košarka

Košarkašice “Srema” izgubile od “Crvene Zvezde”

Sremska Mitrovica. U utakmici 12. kola Kadetske lige Srbije, ŽKK “Srem” je poražen od ekipe ŽKK “Crvena Zvezda KOMBANK” Beograd rezultatom 50:65 (9:23, 12:12, 19:17, 10:13).

Košarkašice “Crvene Zvezde” iskoristile su slabiji početak domaćih igračica i posle prvog perioda povele sa 14 poena razlike. Početkom 2. četvrtine “Srem” je konsolidovao svoje redove. Domaćin je pružio snažan otpor i u drugom poluvremenu najjačoj kadetskoj ekipi u Srbiji. “Srem” je uspeo da smanji zaostatak na 8 poena razlike 3 minuta pre kraja meča ali nisu imale snage da ozbiljnije ugroze gošće iz Beograda. Beograđanke su slavile rezultatom 65:50 i zadržale lidersku poziciju na tabeli.

“Sremice” su od svih dosadašnjih ekipa pružile najbolju partiju protiv “Crvene Zvezde” koja melje sve pred sobom i pobeđuje sa veoma visokim razlikama.

Najefikasnija u ekipi “Srema” bila je kapiten ekipe Janković Jelena sa 20 poena, Riđošić Anđela 9p, Trkulja Branka 8p, Simić Ana 6p, Baženova Marija 4p, Dimitrijević Vanja 3p, Vasić Teodora, Nićiforović Anastasija, Jerinić Milica, Đorđić Milica.

Ekipu “Srema” sa klupe vodio je trener Perić Marko.

Najefikasnija igračica u ekipi iz Beograda bila je Jevtović J. sa 20 poena.