Ostalo, Sport

Još jedna pobeda Aleksandre Kostadinović

FRUŠKA GORA. 25. maja 2024. godine Na Fruškoj gori u Vrdniku održana je trail trka “Tour de Fruška”, atletičarka Srema Aleksandra Kostadinović je osvojila prvo mesto, treći put za redom u trci na 15 kilometara.

Po veoma teškoj stazi, s’ obzirom da su prethodnih dana padale kiše, i da je svuda bilo blato Aleksandra je uspela da pobedi ispred devojke iz Rusije, razlika između njih dve je bila 46 sekundi, od prve sekunde pa do kraja trke je bila borba za pobedu.

U trci guralica (biciklova) Relja Milovanović je osvojio sjajno drugo mesta, Relja je dečak koji još uvek nema 4 godine ali sigurno je da će biti šampion. Nova pobeda Aleksandre Kostadinović.

Dana 26. maja 2024. godine u Tršiću je održana je trail trka, atletičarka Srema Aleksandra Kostadinović dan nakon pobede na Fruškoj Gori, opet je ponovila uspeh i osvojila prvo mesto u trci na 8km. Po blatu, kiši, brdima, kroz potoke i trkanjem zadnjih 800m sa devojkom iz Lazarevca Aleksandra je pokazala da je svoje iskustvo i spremnost za ovakve trke. Milovanović Mirjana je u istoj trci osvojila 11. mesto.