Košarka, Sport

Košarkašicama Srema četvrto mesto u Srbiji

IVANJICA. U utakmici za 3. mesto završnog turnira prvenstva Srbije za pionirke odigranoj u Ivanjici, ŽKK Mega Art” Beograd je pobedio ekipu ŽKK Srem” rezultatom 89:67 (28:8, 25:14, 15:33, 21:12).

Sremice su veoma nervozno ušle u meč. Mega je napravila tokom prvog poluvremena veliku prednost od 31 poena razlike. Srem je u drugom poluvremenu zaigrao presing po celom terenu što je dalo rezultata i smanjili zaostatak na 11 poena ali košarkašice Srema nisu imale dovoljno snage da preokrenu rezultat u svoju korist.

Za Srem su igrale: Milošević Teodora 20p, Ignjatov Jovana 18p, Popović Nikolina 14p, Vučetić Lana 10p, Rodić Mila 2p, Mirčeta Emilija 2p, Cvetković Mila 1p, Biuković Tijana, Raičević Lena, Pavlović Branislava, Jovanović Lana, Vladisavljević Emilija.

Ekipu Srema vodili su treneri Milošević Nikola i Vučinić Ivan.

Još veća žal je svakako poraz od Vizure u polufinalu gde je Srem vodio tokom celog meča kada je na samo dve minute pre kraja utakmice Vizura prvi put došla u vođstvo i uspela da se plasira u finale.Prvo mesto osvojila je „Novosadska ŽKA” iz Novog Sada koja je u finalu pobedila Vizuru.

04maj10:0017:00Uskršnje fotografisanje i bazar