Košarka, Sport

Ubedljiva pobeda Srema u gostima

VARVARIN. U utakmici 11. kola Kadetske lige Srbije odigranoj u Varvarinu, ŽKK “Srem” je ubedljivo savladao ekipu ŽKK “Temnić” rezultatom 62:88 (20:28, 13:12, 7:26, 22:22).

Košarkašice Srema opušteno su ušle u meč pa je domaća ekipa držala rezultatski priključak. Košarkašice Temnića na odmor su otišle sa 7 poena zaostatka.

Mnogo bolja igra Srema usledila je u trećem periodu meča. Gošće su zaigrale agresivnije u odbrani sa presingom po celom terenu i brže i efikasnije u napadu. Sremice su povećavale svoju prednost iz minuta u minut da bi u poslednju četvrtinu ušle sa 26 poena prednosti i mirno privele meč kraju za treću uzastopnu pobedu.

Za Srem su igrale: Milošević Teodora 15p, Popović Nikolina 15p, Andrijašević Irina 11p, Grujin Jelena 11p, Đorđić Milica 10p, Branković Dunja 8p, Ignjatov Jovana 7p, Mirčeta Emilija 5p, Danojlić Natalija 2p, Cvetković Mila 2p, Bojković Anja 2p, Vučetić Lana.

Ekipu Srema do nove pobede vodio je trener Vučinić Ivan.

Najefikasnija igračica u ekipi iz Varvarina bila je Spasojević Maša sa 18 poena.
U sledećem kolu ŽKK “Srem” dočekuje ekipu ŽKK “Ras” iz Beograda.