Ostalo, Sport

Ubedljiva pobeda stonotenisera Srem spina

Sremska Mitrovica. 16. februar. Dvanaesto kolo Sremske stonoteniske lige. STK “Srem spin” – STK “Sloga” Čalma. Rezultat 4:0. Stonoteniseri Srem spina odigrali su za dva dana dva prvenstvena meča.

U prvom meču u subotu, izgubili su na gostovanju u Rumi od prvoplasirane ekipe na tabeli STK “Ruma” rezultatom od 2:4.

Već narednog dana odigrali su meč u hali Pinki protiv ekipe iz Čalme koju su nadigrali u svim elementima stonoteniske igre i pobedili ih ubedljivim rezultatom.

U prvom meču kapiten Srem spina, Nedeljković Mladen bio je superioran protiv Vučenović Velibora i savladao ga sa 3:0 u setovima (11/7 – 12/10 – 11/5).

U drugom meču Tokić Hamid nastavlja pobedonosni niz svoje ekipe. Savladao je u četiri seta Vučenović Radoslava sa 3:1 po setovima (11/6 – 6/11 – 11/5 – 11/8).

U trećem setu Jovanović Živan je pobedom nad Zec Veljkom od 3:1 praktično obezbedio pobedu za svoju ekipu. Meč je dobio po setovima (11/7 – 11/9 – 9/11 – 11/5). Jovanović Živan i Tokić Hamid u dublu sa jedne strane i Vučenović Velibor i Zec Veljko sa druge strane stola odigrali su dramatičan meč u kom su se smenjivali u vođstvu.

Naročito je bio neizvestan rezultat u četvrtom setu kada je domaći dubl pobedio posle velike borbe tesnim rezultatom 21/19.

Ipak pobeda je na kraju pripala domaćem dublu koji je pobedio sa 3:2 po setovima (8/11 – 11/7 – 5/11 – 21/19 – 11/4).

Ekipa Srem spina dobro je iskoristila pauzu između dva dela prvenstva. Učestvovali su na nekolilko turnira gde su osvajali medalje tako da su spremni i uigrani dočekali nastavak prvenstva.

Rad sa mlađim kategorijama gde se prijavljuje sve veći broj dece koja redovno treniraju stoni tenis u hali Pinki, samo je pokazatelj da ovaj klub ima velike ambicije da u narednim godinama ima čvrstu, jaku i stabilnu ekipu spremnu za velika takmičenja.

19apr19:0020:00Duo Docemente

19apr19:0020:00Sve će to narcis pozlatiti