Ostalo, Sport

Stonoteniseri Bačkog Petrovca savladali Podrinje

Bački Petrovac. Subota 22. februar. Trinaesto kolo Prve Vojvođanske A lige u stonom tenisu. STK “Mladost” Bački Petrovac – STK “Podrinje” Mačvanska Mitrovica.. Rezultat 4:3.

Derbi kola opravdao je svoj naziv u potpunosti. Igrao se meč pun preokreta u igri i vođstvu jedne a onda druge ekipe tako da je poslednji sedmi meč odlučio pobednika.

Prava sportska drama odigravala se u Bačkom Petrovcu. Oni koji se bar malo razumeju u stoni tenis kada pogledaju statistiku odigranih setova znaju koliko je ovaj meč bio izuzetno dramatičan i pun preokreta što je prava poslastica za ljubitelje ovog sporta.

U prvom meču domaći igrač Lomeh savladao je Čupića sa 3:1 – po setovima (12/6 – 7/11 – 11/6 – 12/10). tako da je domaća ekipa povela sa 1:0 u mečevima.

U drugom meču gosti izjednačuju rezultat na 1:1. Bažik je u prvom setu pobedio ali je u naredna tri izgubio od Vuletića u ukupnom skoru 1:3. Po setovima (11/7 – 11/13 – 11/13 – 9/11).

U trećem meču ponovo pobeda domaćina. Tukah je savladao Antonijevića sa 3:0. Po setovima (11/9 – 11/ 7 – 11/4). Ponovo domaćini vode sa 2:1 u ukupnom skoru.

U četvrtom meču u dublu, Lomeh i Tukah gube meč od raspoloženih Čupića i Vuletića sa 1:3. Po setovima (7/11 – 5/11 – 11/4 – 4/11). Trenutni ukupni rezultat na meču je 2:2.

U petom meču prava drama za stolom.Sastali su se Lomeh i Vuletić.Prva dva seta lako dobija domaći igrač sa 11/3 – 11/2. Sledi potpuni preokret. Vuletić u naredna dva seta pobeđuje sa 7/11 – 10/12. U petom setu igrač domaće ekipe ipak igra daleko čvršće i osvaja set sa 11/4 i pobeđuje rezultatom 3:2. Trenutni rezultat na meču je 3:2 u korist domaćina.

U šestom meču Tukah nije imao dovoljno snage da se suprostavi kapitenu Podrinja, Čupiću, pa je izgubio meč sa 1:3. Po setovima (9/11 – 9/11 – 11/4 – 9/11). Trenutni rezultat na meču je nerešen 3:3.

Sedmi meč je odlučivao pobednika.

Domaći igrač Bažik imao je više sportske sreća kao i uticaj domaćeg terena i domaće publike koja je navijala za njega pa ga je to i ponelo malo više nego njegovog protivnika Antonijevića. Domaći igrač pobeđuje sa 3:1. Po setovima (11/9 – 10/12 – 11/5 – 11/2).

Meč je na kraju pripao domaćinima koji su pobedili sa 4:3.

Ovog vikenda igraju se mečevi po ubrzanom rasporedu tako da već sutra (nedelja), Podrinje dočekuje na svom terenu STK NS 2011 iz Novog Sada.

U prvom delu prvenstva Podrinje je savladalo istu ekipu na gostovanju u Novom Sadu sa 4:3 pa se nadaju da će i ovog puta osvojiti bodove.