Košarka, Sport

Srem poražen u derbiju posle velike drame

Laćarak. U 13. kolu 1. ŽRL „Sever”, ŽKK „Srem” je posle velike drame i preokreta izgubio u derbiju od prvoplasirane ekipe ŽKK „Stara Pazova” rezultatom 51:54 (18:15, 16:13, 6:14, 11:12).

Sremice su dobro otvorile utakmicu i posle 1. četvrtine napravile 3 poena prednosti. I u drugom periodu „Srem” je igrao veoma agresivno u odbrani što im je donelo prednost od 6 poena prednosti na poluvremenu. Iskusne košarkašice iz Stare Pazove mnogo bolje su zaigrale u drugom poluvremenu.

U trećem periodu posle jake odbrane i brzih kontranapada, postepeno su toplile prednost domaćina. U poslednju četvrtinu „Srem” je ušao sa poenom zaostatka. Trener “Srema” Perić Marko čestim izmenama pokušavao je da pronađe odgovarajuću petorku za završnicu meča. Košarkašice „Srema” imale su napad za eventualno izjednačenje ali su nesrećno izgubile loptu prilikom prevođena. Iskusne igračice gostujuće ekipe uspele su da slome otpor rivala i pobede rezultatom 54:51 i tako ostanu jedina neporažena ekipa.

Najefikasnija igračica u ekipi „Srema” bila je Šicar Lara sa 17 poena, Janković Jelena 13p, Mišić Sofija 8p, Popović Radmila 6p, Riđošić Anđela 5p, Milovanović Mirjana 2p (kap), Bačić Ivana, Nikolić Mila, Borić Ikonija, Dimitrijević Vanja, Vukelić Rada, Blagojević Teodora.

Najefikasnija igračica na utakmici bila je Talijan Bojana iz Stare Pazove sa 23 postignuta poena.

U poslednjem kolu prvog dela sezone ŽKK „Srem” gostuje u Zemunu.

25apr19:0020:00Promocija dve zbirke poezije Ljilje Vujić Crnojakić

25apr19:0020:00Predstavljanja Doma učenika srednjih škola

26apr10:3012:00Uskršnja prodajna izložba na terasi Turističkog info centra

27apr16:0017:45Radnički dočekuje ekipu Mačve iz Šapca