Košarka, Sport

Poraz „Srema” u Zemunu posle uzbudljive završnice

Zemun. U poslednjem kolu prvog dela prvenstva 1. Regionalne lige „Sever”, ŽKK „Srem” je poražen u Zemunu od ekipe ŽKK „Girl Basket” rezultatom 72:69 (16:16, 18:18, 15:16, 23:19).

Od samog starta utakmice vodila se lavovska borba za svaku loptu. Prve dve četvrtine derbija obeležila je prava rezultatska klackalica. Igra obe ekipe bila je ujednačena pa se na odmor otišlo sa nerešenim rezultatom.

Treću četvrtinu „Srem” je dobio sa poenom razlike tako da se u poslednjem periodu ušlo u veoma uzbudljivu i neizvesnu završnicu. Sremice su igrale dobro i uspele da se odlepe na 7 razlike, 3 minuta do kraja meča. Košarkašice iz Zemuna polako su topile prednost gošći da bi u poslednjem minutu susreta uspele i da preokrenu rezultat u svoju kotist. Gošće su imale napad za izjednačenje ali nisu uspele da ga realzuju pa je domaća ekipa pobedila rezultatom 72:69. Ovako teške i neizvesne utakmice služe kao veliko iskustvo i znače mnogo mladim igračicama „Srema” u njihovim karijerama.

Najefikasnija igračica u ekipi „Srema” bila je Šicar Lara sa 25 poena, Janković Jelena 13p, Milovanović Mirjana (kap) 11p, Mišić Sofija 8p, Popović Radmila 8p, Bačić Ivana 4p, Riđošić Anđela, Blagojević Teodora, Borić Ikonija, Nikolić Mila, Petković Milana, Nikolić Ana. Ekipu „Srema” sa klupe vodio je trenet Perić Marko.

ŽKK „Srem” se plasirao u Play off tako da ih od 29. februara očekuje još 6 utakmica u borbi za ulazak u Drugu ligu Srbije.

21mar18:0019:00Svetski Dan poezije