Košarka, Sport

Pobeda košarkašica „Srema” na gostovanju

Plandište. U 12. kolu 1. Regionalne lige „Sever”, ŽKK „Srem” pobedio je na gostovanju u Plandištu ekipu ŽKK „Sloga” rezultatom 61:51 (7:20, 15:20, 17:14, 12:7).

Sremice su od samog starta utakmice krenule veoma hrabro i agresivno rešene da što pre slome protivnika. Prva dva perioda pripala su gošćama u crno-žutim dresovima koje su brzom i efikasnom igrom povećavale svoju prednost iz minuta u minut. Na odmor se otišlo sa visokih 18 poena prednosti za „Srem”. Igračice „Sloge” uspele su u poslednje dve četvrtine malo da smanje svoj zaostatak ali to nije bilo dovoljno. „Srem” je sigurnom igrom utakmicu mirno priveo kraju i rešio u svoju korist rezultatom 61:51.

Najefikasnija u ekipi „Srema” bila je kapiten Milovanović Mirjana sa 14 poena, Dimitrijević Vanja 12p, Janković Jelena 11p, Popović Radmila 10p, Riđošić Anđela 7p, Bačić Ivana 5p, Mišić Sofija 2p, Nikolić Ana, Zorić Dunja, Aničić Marijana, Vukelić Rada.

Ekipu „Srema” do nove pobede vodio je trener Perić Marko.

U sledećem kolu u velikom derbiju ŽKK „Srem” dočekuje ekipu ŽKK „Stara Pazova”.