Ostalo, Sport

Neočekivani poraz Podrinja u Šidu

Šid. 15. februar. Jedanaesto kolo Prve Vojvođanske A stonoteniske lige. STK “Partizan 2” (Šid) – STK “Podrinje” (Mačvanska Mitrovica). Rezultat 4:3.

Ekipa Podrinja koja se nalazi pri vrhu ove lige bila je favorit na ovom meču u odnosu na ekipu iz Šida koja je u donjem delu na tabeli. Ipak domaća ekipa pružila je snažan otpor gostima i nanela im naočekivani poraz.

U prvom meču sastali su se Čanji i Antonijević. U prvom setu pobedio je igrač Podrinja sa 10/12. U nastavku meča domaći igrač uspeva da pobedi u sva tri seta rezultatima 13/11 – 11/5 – 11/8 i tako meč rešava u svoju korist.

U drugom meču kapiten Podrinja Čupić,lako pobeđuje Danguzina D.sa 0:3 (3/11 – 7/11 – 5/11) i izjednačuje trenutni rezultat na 1:1 u mečevima.

Treći meč donosi pobedu domaćoj ekipi.Danguzin L. savladao je Andonovića ubedljivim rezultatom od 3:0 po setovima (11/3 – 11/5 – 11/8).

Četvrti meč u dublu donosi novu pobedu domaćinima. Tandem Danguzin D. i Danguzim L. savladali su dubl Vuletić i Ćupić sa 3:1 po setovima (10/12 – 11/7 – 11/6 – 11/6). Trenutni rezultat po mečevima u tom trenutku iznosio je 3:1 u korist ekipe iz Šida. Naredna dva meča donose preokret u korist gostiju.

Prvo je u petom meču Čanjija savladao Čupić sa 1:3 (5/11 – 11/8 – 7/11 – 8/11) a odmah i u narednom meču Danguzov L. izgubio je meč od Vuletića sa 1:3 (7/11 – 11/9 – 9/11 – 7/11).
Trenutni rezultat na meču iznosio je 3:3.

U sedmom odlučujućem meču za pobedu sastali su se Dangubić D. i Andonović. U meču potpuno neizvesnom i sa “tesnim” rezultatima u svakom setu pobedio je igrač domaćina sa 3:0 (12/10 – 11/8 – 11/9) i tako doneo pobedu svojoj ekipi.

I pored neočekivanog poraza Podrinje se nalazi na trećem mestu na tabeli a obzirom da je drugi deo sezone tek počeo za očekivati je da će ova izuzetno dobra ekipa donositi još mnogo pobeda kako kod kuće tako i na gostovanjima.