Ostalo, Sport

Pobeda Srem Spina u gradskom derbiju

Mačvanska Mitrovica. Sedmo kolo Sremske stonoteniske lige.  STK „Podrinje 2“ Mačvanska Mitrovica – STK „Srem Spin“  Sremska Mitrovica. Rezultat  2:4  (3:0 – 3:0 – 2:3 – 0:3 – 2:3 – 2:3).

Meč pun preokreta u vođstvu od dva nula u korist domaćina a onda veliki preokret u kortist gostiju koji su na kraju odneli pobedu od 2:4.

U prvom meču Ilić Danko za protivnika je imao Jovanović Živana kojeg je savladao sa 3:0  (11:9 – 11:7 – 11:6)

U drugom meču Jočković Dejan savladao je svog protivnika Nedeljković Mladena takođe rezultatom od 3:0 (11:7 – 11:7 – 11:4)

U trećem meču Šarić Milan je izgubio od Tokić Hamida sa 2:3 i pored vođstva domaćeg igrača od dva nula u setovima. Tokić je uspeo da u naredna tri seta  pobedi i tako smanji prednost  domaćina u mečevima na 2:1  (16:14 – 11:8 – 8:11 – 13:15 – 9:11).

U četvrtom meču u dublu kod domaćih  igrača Ilić Danko i Šarić Milan, a kod gostiju Nedeljković Mladen i Jovanović Živan. Pobeda gostiju od  0:3  (13:15 – 11:13 – 10:12) i u tom trenutku je izjednačen rezultat u mečevima na 2:2.

U petom meču Ilić Danko je poražen od Nedeljković Mladena  sa 3:2  (13:15 – 6:11 – 11:7 – 11:4 – 7:11).

Ilić je poveo sa dva nula u setovima. Nedeljković  pobeđuje u sledeća dva seta. U petom odlučujućem setu domaći igrač Ilić  kod vođstva od 7:2  odjednom posustaje dok Nedeljković kreće sa fenomenalnom igrom, pravi veliki preokret u igri pravi neverovatnu seriju  i set dobija sa 7:11.

U šestom meču Šarić Milan je poražen od Jovanović Živana u krajnje neizvesnom meču sa 2:3  (10:12 – 11:4 – 11:4 – 3:11 – 6:11) tako da su gosti od skoro izgubljenog meča u velikom preokretu  osvojili bodove u gradskom derbiju.