Košarka, Sport

Nova ubedljiva pobeda košarkašica Srema

Sremska Mitrovica. U 10. kolu 1. Regionalne lige “Sever”, u Sremskoj Mitrovici u hali “Pinki”, ŽKK “Srem” je deklasirao ekipu ŽKK “Karađorđevo” iz Ban. Karađorđeva rezultatom 99:60 (21:14, 25:9, 26:19, 27:18).

Sremice su od samog početka utakmice krenule veoma snažno, borbeno i odlučno. Nešto jači otpor, gostujuće igračice pružile su u 1. četvrtini, posle koje su bile u zaostatku od 7 poena razlike. Efikasnom i atraktivnom igrom košarkašice “Srema” dominirale su u svim segmentima i povećavale svoje vođstvo iz minuta u minut. Na odmor se otišlo sa visokih 23 poena razlike za domaćina.

Odlična igra “Srema” nastavljena je i tokom drugog poluvremena. Prelepe akcije, šutevi i brzi kontranapadi dizali su publiku na noge. Velika želja za pobedom i visok stepen odgovornosti igračica “Srema” dovela ih je do zaslužene i ubedljive pobede rezultatom 99:60. Trener “Srema” Perić Marko insistirao je tokom celog meča na veoma agresivnoj odbrani i brzim napadima što je i rezultiralo velikom razlikom.

Najefikasnija igračica u ekipi “Srema” bila je Nićiforović Anastasija sa 23 poena, Riđošić Anđela 14p, Mišić Sofija 13p, Šicar Lara 13p, Milovanović Mirjana (kap) 9p, Borić Ikonija 9p, Bačić Ivana 8p, Janković Jelena 5p, Dimitrijević Vanja 3p, Blagojević Teodora 2p, Nikolić Mila.

Najefikasnija igračica u gostujućoj ekipi bila je Milenković D. sa 28 poena.

ŽKK “Srem” trenutno zauzima visoko 2. mesto na tabeli, sa velikim izgledima za plasman u play-off i borbu za ulazak u 2. Žensku ligu Srbije.

19apr19:0020:00Duo Docemente

19apr19:0020:00Sve će to narcis pozlatiti

20apr10:0013:00Radionice za decu u Muzeju Srema