Novembar, 2023

60. Trka ulicama grada Sremska Mitrovica

03nov11:0014:0060. Trka ulicama grada Sremska Mitrovica

O događaju

Sremska Mitrovica – Grad Sremska Mitrovica u saradnji sa Ustanovom Atletski stadion, AK Srem, AK Sirmijum i Zborom atletskih sudija, organizuje 60. tradicionalnu trku ulicama grada u petak  3. novembra 2023. godine sa početkom u 11 sati u centru grada ispred NLB banke.

U sklopu trka održaće se i memorijalna trka „Milovan Lazarević-Ćaza” u znak sećanja na rano preminulog atletičara AK Srem koji je 14 puta bio pobednik na ovim trkama. To će biti trka 3. i 4. razreda SŠ-omladinci 1200 m, a pobednik dobija prelazni pehar i pehar u trajno vlasništvo.

Pravo učešha imaju samo učenici osnovnih i srednjih škola sa teritorije grada Sremska Mitrovica, a održaće se i trke vojske i policije Srbije i KPZ. Takmičari iz drugih gradova nemaju prava učešća.

Škole su u obavezi da za svoje učenike obezbede listiće koji će sadržati podatke učenika i pečat škole.

Program uličnih trka

VREME KATEGORIJA TPKA START
11:00 Predškolski uzrast – devojčice 200m kod katoličke crkve
11:10 Predškolski uzrast – dečaci 200m kod katoličke crkve
11:20 Škola „Radivoj Popović”- devojčice 200m kod katoličke crkve
11:30 Škola „Radivoj Popović”- dečaci 200m kod katoličke crkve
11:40 i-II razred OŠ – devojčice 300m kod restorana „Lovac”
11:50 I-II razred OŠ – dečaci 300m kod restorana „Lovac”
12:00 III-IV razred OŠ – devojčice 400m kod rusinske crkve
12:10 III-IV razred OŠ – dečaci 400m kod rusinske crkve
12:20 V-VI razred OŠ – devojčice 600m kod OŠ „B.P. Pinki”
12:30 V-VI razred OŠ – dečaci 600m kod OŠ „B.P. Pinki”
12:40 VII-VIII razred OŠ – devojčice 800m kod kafea „Kapana”
12:50 VII-VIII razred OŠ – dečaci 1000m kod sokolskog društva „Partizan”
13:00 I-II razred SŠ – omladinke 1000m kod sokolskog društva „Partizan”
13:10 III-IV razred SŠ – omladinke 1000m kod sokolskog društva „Partizan”
13:20 Trka vojske, policije i KPZ — M i Ž 1200m iza cilla, kod NLB banke
13:30 I-II razred SŠ – omladinci 1200m iza cilja, kod NLB banke
13:40 III-IV razred SŠ – omladinci 1200m iza cilja, kod NLB banke
13:50 Trka rekreativaca i rekreativki 1200m iza cilla, kod NLB banke

Posle svake održane trke odmah se proglašavaju pobednici i dodeljuju se nagrade a ekipni pobednicise proglašavaju nakon svih istrčanih trka. Ekipno bodovannje će se vršiti po sistemu 5-3-1 gde prvo mesto donosi ekipi 5 bodova, drugo 3 boda a treće 1 bod. Škola sa najviše bodova je pobednik.

Za pojedinačne pobednike predviđene su medalje, a za ekipne pobednike (ukupno u ženskoj i muškoj konkurenciji) pehari.

Škola može da prijavi neograničen broj učesnika, a za ekipni plasman boduje se 3 najbolje plasirana učenika, posebno u ženskoj, a posebno u muškoj konkurenciji.

Za vreme uličnih trka u periodu od 10,30 do završetka uličnih trka biće zatvorene sledeće ulice u Gradu:

– Svetog Dimitrija,

– Masarikova,

Pivarska,

– Zmaj Jovina,

– Svetog Save,

– deo Ulice kralja Petra.

Više

Vreme

(Petak) 11:00 - 14:00(GMT+01:00)