Vesti

Festival „Mašta i snovi” 2020, nagrade i priznanјa

Sremska Mitrovica – Objavljena su imena nagrađenih na Festivalu poezije mladih pesnika „Mašta i snovi” uz najavu da će se ove godine Festival održati krajem juna. Na konkurs je pristiglo ukupno 311 radova iz 13 zemalja.

Festival poezije mladih pesnika „Mašta i snovi” biće održan u Galeriji „Lazar Vozarević” u Sremskoj Mitrovici u utorak, 30. juna sa početkom u 18 sati. Organizator i ovog jubilarnog desetog po redu, Festivala je Centar za kulturu „Sirmijumart”. Ove godine okupiće mlade pesnike u nešto manjem broju poštujući mere prevencije u borbi protiv virusa Kovid-19. Na konkurs su stigli radovi iz 13 zemalja, iz: Grčke, Malte, Italije, Francuske, Makedonije, Hrvatske, Federacije B i H – Republike Srpske, Rumunije, Crne Gore i Srbije.

NAGRADE I PRIZNANJA

NAGRADA „SUNČANI SAT” – za delo i podsticaj literarnog stvaralaštva mladih

Jolanka Kovač (Zrenjanin), školski bibliotekar, pisac knjiga i udžbenika

Radovan Vlahović (Novo Miloševo), pisac i tvorac manifestacija za decu

Dragiša V. Jošić (Beograd) magistar bibliotekarstva, programer kulture čitanja, pisanja i govora za decu.

Strani pisac

Ištvan Z. Nemet (Slovačka), pisac poezije, dramskih tekstova, bajki za decu

Specijalna nagrada

Turistička agencija UNO TRAVEL, Sremska Mitrovica, 10 godina sa festivalom

NAGRADE ZA MLADE PESNIKE

Za mlađi uzrast:

Jovana Glindžić, IV- OŠ „Stefan Nemanja“ Niš, pesma: „Nisam više mala“

Za srednji uzrast

Helena Tatić, VII – OŠ „Kralј Aleksandar I“ Beograd, pesma „Vatromet boja“

Za stariji uzrast

Ivana Ohmut, IV–SMŠ „Petar Krančević“ Sremska Mitrovica, pesma:“Nestajanje“

POSEBNE NAGRADE

Za najlepšu lјubavnu pesmu

Anja Kodić, IV – Gimnazija „Filip Višnjić“ Bijelјina, Republika Srpska, pesma: „Na putu za jug“

Za najhumaniju pesmu

Natalija Karova, VIII – OU „Nikola Karev“ Kočani, Severna Makedonija, pesma: „Da se bide čovek“

Za najslikovitiju pesmu

Nikolina Ristić, III – OŠ „Jovan Popović“ Sremska Mitrovica, pesma: „Sunce sja“

Za najlepšu rodolјubivu pesmu

Sara Atlagić, II – Gimnazija Vukovar, Hrvatska, pesma: Dom“

PRIZNANјA

  • Osnovna škola „Olga Milošević“ Smederevska Palanka
  • Boško Delić, Prijatelјi dece Srbije – Voždovac, Beograd
  • Milan Ilijin Micko, Prijatelјi dece Srbije, Zemun

POHVALE

  • pecijalne pohvale učenicima:

Osnovne škole

  1. raz: Doris Đurđević (Francuska), Mihailo Aničić (Zasavica 1), Lora Deh (Sremska Mitrovica)
  2. raz: Iskra Gligorić (Sremska Mitrovica)
  3. raz: nema
  4. raz: Anđela Duval Lazić (Francuska), Tatjana Pantelić (Mačvanska Mitrovica)
  5. raz: Dimitrije Jovanović (Sremski Karlovci), Konstantina Vaidi (Grčka), Nikolina Radojičić (Smederevska Palanka)
  6. raz: Anja Maširević (Hrvatska), Ana Dabić (Kuzmin), Iva Tenji (Malta)
  7. raz: Anja Klašnja (R. Srpska), Kristina Simić (R. Srpska), Aleksandra Lukić (Sremska Mitrovica)
  8. raz: Nevena Janićijević (Smederevska Palanka)

Srednje škole

  1. raz: Marina Gošić (Krupanj)
  2. raz: Anđela Đurić (Šabac), Elena Kostić (Sremska Mitrovica)
  3. raz: Dragana Zelјko (R. Srpska), Ajla Hadžihajdić (R. Srpska), Milica Mrkonjić (R. Srpska),
  4. raz: Maja Koprivanac (Hrvatska), Aleksandra Ostojić (R. Srpska), Ivana Belić (Sremska Mitrovica)

KOMISIJA ZA DODELU NAGRADA

Nedelјko Terzić, predsednik

Prof. dr Slađana Milenković

mr Jasna Kalauzović

Ovim skromnijim festivalom, u odnosu na ranije održane, želimo da se u vremenima Kovida pokažemo kao pesnici pobednici. 

Najava događaja

18sepCelodnevni dogadjaj10oktIzložba Sunčani časovnici Vojvodine

red voznje autobuska Red voznje zeleznica

Kurs Evra

ValutaKupovniSrednjiProdajni
117.2431117.5959117.9487