Rukomet

Ženski rukometni klub „Srem” plasirao se u Prvu „B” super ligu Srbije

Sremska Mitrovica. 23. septembar. Druga utakmica baraža za popunu Prve  B super lige Srbije. ŽRK Srem Sremska Mitrovica – ŽRKSpartak Debeljača. Rezultat  31:29 (16:13) Sudijski par Musić Nikola i Đurašinović Steva – obojica iz Vrbasa. Delegat Vraneš Vera iz Novog Sada. Kontrolor Vukićević Dejan iz Beograda.

Sjajna utakmica i veličanstvena pobeda Srema.

Obe ekipe su u ovaj mač ušle sa mnogo treme na terenu i sa mnogo grešaka u prvom delu utakmice.

Gošće su vodile tesnim rezultatom sve do 18. minuta kada su igračice Srema izjednačile a onda i prešle u vođstvo koje su sačuvale do kraja poluvremena.

Početak drugog poluvremena doneo je veliki pad u igri Sremica što su gošće iskoristile i došle do izjednačenja u 48. minuti a onda su i povele sa pogotkom rezlike.

Sremice se ponovo bude, organizuju i sa tri uzastopna pogotka ponovo prelaze u vođstvo koje čuvaju do kraja utakmice.

Ženski rukometni klub  „Srem” ovom pobedom i plasmanom u Super „B” rukometnu ligu Srbije, ispisuje sjajnu istoriju rukometa u Sremskoj Mitrovici.

Žrk „Srem” u sastavu: Čolović Dragana, Petrović Dragana, Atanasković Nataša-4, Vlaisavljević Anica, Stević Milica, Stanojlović Ana-4, Stanić Katarina-8, Stefanović Ana, Komnenović Tijana, Šerfezi Marija, Kačarević Ana, Ćetković Nataša, Paunić Tina-2, Bakša Aleksandra-8, Nićiforović Ilijana, Tomić Marina-5.

Treneri Drča Dušan i Saša Kojović i Gajić Nataša.

ŽRK „Spartak” u sastavu: Milosavljević Aleksandra, Xorti Katarina, Marinković Marija, Gorčić Kristina, Ristić Tanja, Milićev Tanja, Fekete Šara, Cakić Jelena, Pendurović Jovana, Pataki Teodora, Petrović Vera, Nađ Magdalena, Solnoki Klaudija, Kerekeš Matilda, Čubrić Zorica i Đuričkov Teodora.