Vesti

Gradonačelnica obišla mobilne ekipe za imunizaciju u Fruškogorju

Manđelos – Mobilni vakcinalni punktovi za imunizaciju građana protiv kovida 19, ovog vikenda  su u fruškogorskim selima. Prilikom obilaska punktova, gradonačelnica Svetlana Milovanović istakla je da je naš grad prvi u Vojvodini po procentu vakcinisanih i peti u Srbiji po broju vakcinisanih iznad 60 godina.

Mobilni punktovi za imunizaciju danas su u Manđelosu i Ležimiru, a posle 15 sati u Šišatovcu. Organizovani su tako da građani mogu da se vakcinišu protiv kovida 19 u svom mestu, lako i brzo, rekla je gradonačelnica Svetlana Milovanović i komandant Gradskog štaba za vanredne situacije prilikom obilska ekipa u Manđelosu i Ležimiru.

Cilj mobilnih punktova je da se omogući da vakcina bude svima dostupna, kaže gradonačelnica Milovanović i dodaje: „Imunizacija u Sremskoj Mitrovici odvija se prema utvrđenom planu i ovog vikenda mobilne ekipe su po selima, danas su to sela Manđelos, Ležimir i Šišatovac, a sutra Grgurevci i Šuljam, pored punkta u Poslovno-sportskom centru „Pinki”. Radi se i vakcinacija i revakcinacija tako da što se tiče Sremske Mitrovice sve je prema utvrđenom planom. Ono što bih da naglasim da je naš grad prvi u Vojvodini što se tiče postotka imunizacije ljudi, to je negde preko 34% i što se tiče Srbije peti je pored četiri beogradske opštine, peti je po broju vakcinisanih ljudi iznad 60 godina. Idemo u pravom smeru, što više ljudi bude vakcinisano, to će biti manje prilika da se zaraze i što pre ćemo se vratiti ustaljenom i normalnom načinu života.”

Svi naši sugrađani mogu da se na brz i lak način vakcinišu na ovim punktovima, zaključila je gradonačelnica i još jednom pozvala sve sugrađane, koji mogu, da to i učine.

Meštani fruškogorskih sela, mogu da se vakcinišu tokom ovog vikenda u svojim mestima. Veljko Ćorić iz Manđelosa iskoristio je priliku da primi vakcinu u svom selu.

Kako je rekao ovaj meštanin Manđelosa: „Bolje je nego da idemo u grad, a odlučio sam da se vakcinišem jer mislim da je bolje da se vakcinišem, nego da ležim u kući, da idem nešto da radim, da mogu da ojača, imunitet ,u tim sam godinama. Danas ćemo da se vakcinišemo supruga ja, mi smo sad ovde i baba.”

Mobilni vakcinalni punktovi organizovani su tako da građani mogu da se vakcinišu u svom mestu, na više lokacija, lako i brzo, bez prethodnih prijava. Punktovi su u Manđelosu kod mesne zajednice i u Ležimiru kod crkve, a posle 15 sati biće u Šišatovcu kod mesne zajednice.

Mobilne vakcinalne ekipa biće i sutra u Fruškogorju. U nedelju 4. aprila biće u Grgurevcima u centru kod krsta i u Šuljmu kod prodavnice „Divna”, od 9 do 15 sati.

Najava događaja

24junCelodnevni dogadjaj31julLeto na Savi

27junCelodnevni dogadjaj27avgMemoriši datum 27. Avgust - Vinski park '22

02julCelodnevni dogadjaj03Umetnički kutak Ambasade Švedske

red voznje autobuska Red voznje zeleznica

Kurs Evra

ValutaKupovniSrednjiProdajni
117.0387117.3909117.7431