Ostalo

Kuglaši Srema obezbedili srebro

Novi Sad, kuglana Spens. Kuglaši Srema su pobedama u poslednje dve utakmice obezbedili drugo mesto u 1. Vojvođanskoj ligi. Rasplet ostalih utakmica u najvišem rangu odlučuje da li će naša ekipa izboriti direktan plasman u 1. Ligu Srbije ili će to morati da učine kroz baraž.

Utakmica na Spensu je pokazala snagu našeg tima. Ovo je izuzetno teška i zahtevna kuglana. Naša ekipa je došla spremna na teške uslove i takav pristup je osigurao pobedu ubedljivo 7-1 protiv ekipe Petrovaradina. Najistaknutiji su bili igrači Kovačić Predrag sa 563 i Bačević Branislav sa 551 oborena čunja. Ekipni rezultat je bio odličan za ovu kuglanu, 3217 čunjeva.

Naredne nedelje su kuglaši odigrali meč u gostima, u Vrbasu. Ekipa Vrbasa je pokazala da može kvalitetno da odigra i da nisu bez razloga u vrhu tabele, u borbi za treće mesto. Naša ekipa je ostvarila jedan od boljih rezultata ove godine sa 3365 oborena čunja. Kuglana u Vrbasu je bila dobro pripremljena pa su i rezultati bili odlični. Najistaknutiji u našem timu su bili Igor Dešić sa 589, Egić Marko sa 573 i Kovačić Predrag sa 570 oborena čunja. Naša ekipa je ovim rezultatima ušla u najbolju postavu 19. kola sa četiri igrača.

Do kraja ovogodišnjeg prvenstva su ostale su još tri utakmice. Raduje činjenica da svi članovi ekipe ravnomerno doprinose uspesima i da svaki pojedinac može da donese prevagu u neizvesnim mečevima. To će biti velika prednost tima u višem rangu takmičenja.

Najava događaja

01okt09:0016:00Manifestacija „Gljive kao hrana i lek”

01okt10:0013:00Centar bez automobila – kroz Sirmium na biciklu

01okt15:0016:45Radnički dočekuje Grafičar iz Beograda

10okt16:0020:00Trener svetske atletske šampionke Femke Bol drži predavanje u Sremskoj Mitrovici

red voznje autobuska Red voznje zeleznica

Kurs Evra

ValutaKupovniSrednjiProdajni
116.8480117.1996117.5512