Ostalo

Anja Čančarević do norme za EYOF

Sremska Mitrovica. Ovog vikenda održano je Prvenstvo Srbije za mlađe juniore/ke u Sremskoj Mitovici. Atletičari Sirmiuma ponovo su imali zapaženi nastup.

Milanović Vanja se plasirala u finale u trkama na 100m i 200m i najavila povratak u formu nakon duge i neugodne povrede.

Muška štafeta 100-200-300-400m u sastavu Babić Nemanja, Desnica Filip, Čikić Strahinja i Marinković Vuk osvojila je bronzu.

Marinković Vuk osvojio je srebro u disciplini 400m prepone, rezultatom 56.86s te mu je nedostajalo samo 0.66s da ispuni normu za Prvenstvo Evrope U18 u Jerusalimu (Izrael) ovog leta.

Blizu norme za pomenuto takmičenje bila je i Čancarević Anja u bacanju diska. Anja je osvojila srebrnu medalju rezultatom 39.89m, dok je norma 40.50m. U disciplini bacanja kugle rezultatom 14.01m Anja je osvojila bronzu ali i ispunila normu za EYOF (olimpijske igre mladih) koje će se održati ovog leta u Banskoj Bistrici.

Trener Macanović Slobodan napominje da je zadovoljan postignutim, kao i da će se rezultati atletičara popravljati iz takmičenja u takmičenje, s obzirom da je sezona tek počela.