Košarka

Košarkašice „Srema” pobedile „Vizuru” u Zemunu

Zemun. U utakmicu 4. kola, 1. Regionalne lige, ŽKK „Srem” pobedio je u Zemunu ekipu ŽKK „Vizura” rezultatom 48:49 (21:8, 8:7, 9:20, 10:14).

Publika u zemunskoj hali uživala je u sjajnoj i veoma neizvesnoj utakmici do samog kraja. „Sremice” su posle slabijeg prvog poluvremena, smogle snage za nastavak, ostavile srce na terenu i napravile veliki preokret u toku 3. četvrtine. U poslednjem delu meča vođena je lavovska borba na parketu, a Vujašević Milica na iskustvo dala je 7 vezanih poena. Pobednik se nije znao do poslednje minute. Veoma kvalitetna ekipa iz Zemuna pružala je jak otpor tokom cele utakmice. Ipak, u poslednjem minutu meča poenima iskusne košarkašice Ugarak Sofije, „Srem” je došao do velike pobede i naneo prvi poraz ekipi „Vizure”.

Najefikasnija igračica u ekipi ŽKK „Srem” bila je nezaustavljiva Marunkić Teodora sa 19 poena, Vujašević Milica 14p, Ugarak Sofija 6p, Trkulja Branka 6p, Balanac Nikolina 3p, Ladinek Angela 1p, Zagorac Natalija, Đorđić Milica, Andrijašević Irina.

Ekipu „Srema” do pobede sa klupe je vodio trener Stamenković Nemanja koji je ukazao šansu svim igračicama na meču.

Najefikasnija igračica u ekipi ŽKK „Vizura” bila je Nikolić Jovana sa 11 poena.

U sledećem kolu, u nedelju, ŽKK „Srem” dočekuje u hali „Pinki” ekipu ŽKK „Delfin” Bačka Palanka.