Fudbal

Pobeda fudbalera Radničkog protiv Jedinstva

Sremska Mitrovica. FK „RADNIČKI” – FK „JEDINSTVO” Ub 1:0 /1:0/; Gledalaca: 300; Glavni sudija: Kovačević Igor; Pomoćne sudije: Hrutka Marko i Arnautović Nemanja; Četvrti sudija: Međedović Jelena; Delegat: Nikolić Nenad

U 14. kolu Mozzart Bet Prve lige Srbije, u Sremskoj Mitrovici su se sastali domaća ekipa FK „Radnički“ i gostujuća ekipa FK „Jedinstvo”. Od samog starta utakmice, šanse su se ređale na obe strane. U 37. minutu meča sudija je pokazao na belu tačku u korist domaćina. Preciznim udarcem u donji desni ugao, Đorđević Krsta doveo je Radnički u vođstvo od 1:0 što je bio i konačan rezultat prvog poluvremena.

I u drugom poluvremenu Radnički je nastavio sa dobrom igrom, inicijativom i stvaranjem šansi. Fudbaleri Jedinstva nisi uspeli ozbiljnije da ugroze gol domaćina pa je Radnički zasluženo pobedio i osvojio sva tri boda.

U domaćoj ekipi žute kartone dobili su: Spasojević Nemanja, Grbović Nikola, Milinković Nikola i Petrović Đorđe.

U gostujućoj ekipi žute kartone dobili su: Andrić Marko, Bogdanović Aleksandar, Jovović Marko i Radojičić Nikola.

FK „Radnički”: Dragićević Mihailo, Gajić Uroš, Ignjatović Nikola, Ilić Stefan (od 71. Grbović Nikola), Ivić Lazar, Kovačević Stevan (od 71. Milinković Nikola), Miodragović Ilija (od 86. Čarapić Strahinja), Obuya Pius (od 86. Protić Radoš), Petrović Đorđe, Spasojević Nemanja, Đorđević Krsta (od 90. Kovačević Marko).
Trener: Nikolić Dejan

FK „Jedinstvo”: Jovanović Ivan, Adamović Marko, Andrić Mirko (od 64. Marković Lazar), Avrić Filip (od 75. Milanović Igor), Bogdanović Aleksandar, Denić Stefan (od 50. Živojinović Viktor), Doderović Nemanja, Jovović Marko, Karikari Kwaku (od 75. Stevančević Uroš), Radojičić Nikola, Sević Nenad.

Trener: Obradović Miloš

FK „Radnički” trenutno zauzima 7. mesto na tabeli sa 18 osvojenih bodova.

U sledećem kolu FK „Radnički“ gostuje u Beogradu ekipi RFK „Grafičar”.

FK “Radnički” je na ovoj utakmici pokrenuo humanitarnu akciju prikupljanja pomoći za “Dečije selo” u Sremskoj Kamenici pod sloganom “Šta detetu treba da raste do neba”.

20apr10:0013:00Radionice za decu u Muzeju Srema