Fudbal

Važna pobeda fudbalera Radničkog u Loznici

Loznica. FK „LOZNICA” – FK „RADNIČKI” 1:2 /0:1/; Glavni sudija: Jerinić Danilo; Pomoćne sudije: Borović Nikola i Vlasačević Dimitrije; Četvrti sudija: Janjuš Predrag; Delegat: Kovačević LjubomirJosipović Dragoslav

U 29. kolu Prve lige Srbije, u Loznici su se sastali domaća ekipa FK „Loznica” i gostujuća ekipa FK „Radnički”. Prvi u vođstvo od 0:1 došli su fudbaleri iz Sremske Mitrovice u 29. minutu meča posle autogola domaćeg fudbalera Kostić Aleksandara. Lozničani nisu uspeli ozbiljnije da ugroze mrežu Radničkog pa su gosti otišli na odmor sa golom prednosti.

U 64. minutu susreta, rezervista Obadović Filip izjednačio je rezultat na 1:1. Samo šest minuta nakon primljenog gola, Radnički ponovo dolazi u vođstvo preko Križan Aleksandra. Do kraja susreta nije bilo promene rezultata pa je Radnički zasluženo slavio rezultatom 1:2 i odneo kući sva tri boda.

U domaćoj ekipi žute kartone dobili su: Kijevčanin Veljko, Kostić Aleksandar i Obadović Filip. U gostujućoj ekipi žute kartone dobili su Rakić Slađan i Šegavac Matija.

FK „Loznica”: Elesin Vladan, Spasenović Miloš (od 76. Radmanovac Stefan), Ivić Lazar, Nikolić Nikola, Babić Filip (od 46. Obadović Filip), Matić Goran, Milinković Nikola, Kostić Aleksandar, Vićentijević Igor, Ristivojević Igor, Kijevčanin Veljko.

Trener: Obadović Duško

FK „Radnički”: Bursać Nikola, Gajić Uroš, Janković Dejan (od 64. Matković Dragan), Dimitrić Ognjen (od 90. Protić Radoš), Čarapić Strahinja (od 77. Škorić Milenko), Rakić Slađan, Križan Aleksandar, Spasojević Nemanja, Milić Andrija, Pejović Luka.

Trener: Nikolić Dejan

FK „Radnički” trenutno zauzima 6. mesto na tabeli sa 43 osvojena boda.

U sledećem kolu FK „Radnički” dočekuje u Sremskoj Mitrovici ekipu FK „Zlatibor” Čajetina.

20apr10:0013:00Radionice za decu u Muzeju Srema