Pobeda fudbalera Radničkog na startu

Sremska Mitrovica. FK „RADNIČKI“ – OFK „ŽARKOVO“ Žarkovo 2:0 /0:0/; Gledalaca: 500; Glavni sudija: Kovačević Igor; Pomoćne sudije: Marjanović Aleksandar i Božović Boško; Četvrti sudija: Filipović Stefan; Delegat: Radaković Miodrag

U 22. kolu Prve lige Srbije, u Sremskoj Mitrovici su se sastali domaća ekipa FK „Radnički“ i gostujuća ekipa OFK „Žarkovo“. Gostujući fudbaleri dobro su otvorili meč, stvorili nekoliko prilika, iz jedne pogodili i stativu ali golman Radničkog ostao je nesavladan. Radnički je mnogo bolje započeo drugo poluvreme. Već iz druge prilike, domaći dolaze u vođstvo od 1:0 u 52. minutu susreta preko Abubakar Sadicka koji je posle centaršuta sa desne strane bio najviši u skoku i glavom sproveo loptu u mrežu. U 60. minutu meča Radnički je udvostručio svoju prednost preko Nović Nikole koji je posle preciznog ubačaja sa leve strane Čarapić Strahinje poslao loptu u mrežu ispod golmana gostiju.

U domaćoj ekipi žute kartone dobili su: Nović Nikola, Rakić Slađan, Matković Dragan i Škorić Milenko. U gostujućoj ekipi žute kartone dobili su Stojanović Marko i Markišić Filip.

FK „Radnički“: Šegavac Matija, Abubakar Sadick, Dimitrić Ognjen, Ilić Vladimir, Čarapić Strahinja (od 72. Sylla Mohamed), Nović Nikola (od 78. Križan Aleksandar), Vidić Aleksa, Rakić Slađan, Petrović Vladimir (od 90. Spasojević Nemanja), Matković Dragan (od 90. Jevremović Jakša), Škorić Milenko.
Trener: Nikolić Dejan

OFK „Žarkovo“: Vulić Aleksandar, Ilić Marko, Milikić Mirko, Ristić Petar, Denić Stefan (od 62. Ivić David), Stojanović Marko (od 46. Markišić Filip), Sredojević Filip, Ilić Vanja (od 72. Manić Saša), Milenković Marko (od 87. Nikolić Miloš), Dukić Nikola, Dostanić Damjan (od 87. Milunović Nemanja).

Trener: Savić Igor

FK „Radnički“ trenutno zauzima 7. mesto na tabeli sa 30 osvojenih bodova.

U sledećem kolu FK „Radnički“ gostuje u Dobanovcima ekipi FK „Budućnost“.