Fudbal

Goleada u Divošu

DIVOŠ. Hajduk (D) – Veternik 6:0 (1:0) Igralište Hajduka, gledalaca 220, sudija Petrović (Šid). Strelci: Perović u 19, Šućak u 71, Halilović u 83, 88. i 90. i Savićević u 84. minutu. Žuti kartoni: Simić, Trebovac, Stojković (Hajduk).Crveni karton: Čalija (Veternik).

Hajduk je u ovom meču bio apsolutni favorit ali mladi tim iz Veternika je igrao hrabro i odolevao napadima domaćih. Hajduk je postigao pogodak u 19 . minutu preko Petrovića. Gosti su i posle toga nastavili sa čvrstom igrom u odbrani tražeći svoje šanse u kontranapadima. Puno je trebalo igračima Hajduka da postignu još jedan gol a onda se odbrana gostiju slomila. Četiri pogodka u sedam minuta na samom kraju meča delom su i posledica neiskustva mladih igrača Veternika ali i pokazatelj potencijala i kvaliteta igrača Hajduka. Igrač utakmice je svakako trostruki strelac Halilović.

Sledeće nedelje u devetom kolu Vojvođanske lige Jug Hajduk gostuje ekipi Indeksa u Novom Sadu.

HAJDUK: Trkulja, Simić, Tomić, Savinović, Halilović, Nikolić, Stanić, Tašić, Perović (Savićević), Tomić (Živković), Atić (Stojković), Trebovac (Sovilj).

VETERNIK:  Ivić, Kisić, Švonja, Ognjanović, Čalija, Ušćumlić (Kačavenda), Vukaljević (Đurić),  Milovanović, Zekić, Sekulić, Skoko.

19apr19:0020:00Duo Docemente

19apr19:0020:00Sve će to narcis pozlatiti