Fudbal

Divošani poraženi na Detelinari

Novi Sad. RFK Novi Sad 1921 – Hajduk Divoš 2:0 (1:0) Stadion na Detelinari. Gledalaca: 700. Sudija: Balša Ćeranović. Strelci: Ignjić u 45+1. i Simić u 49. minutu. Žuti kartoni: Simić, Ranđelović, Balabanović (RFK Novi Sad-1921), Nikolić, Trebovac (Hajduk).

Otvorena utakmica sa obe strane. Novi Sad je bio nešto bolji i golovima na samom kraju prvog i početku drugog poluvremena odneo je bodove.

Prvi gol je pao kada je Erak izveo korner sa leve strane, a Ignjić glavom skrenuo loptu u gol. Sve dileme rešio je Aleksandar Simić, natrčavši na odbijenu loptu, koju je pre toga Kavčić uputio u stativu.

Sledeće nedelje igra se 12. kolo Vojvođanske lige grupa Jug, Hajduk u lokalnom derbiju na svom terenu dočekuje ekipu erdevičke Sloge.

RFK Novi Sad -1921: Ranđelović, Branković, Kavčić, Suvajdžić (od 87. Kantardžić), Ignjić, Simić (od 70. Zec), Erak, Panjak (od 58. Mitrović), Balabanović, Vukaljević (od 58. Kovačević), Babić.

Hajduk: Trkulja, Simić, Savinović, Šućak  (od 83. Stojković), Nikolić, Stanić, Tašić (od 46. Atić), Derajić (od 46. Perović), Tomić, Živković  (od 55. Gudžić), Trebovac (od 83. Savićević).