Fudbaleri „Radničkog” poraženi u gostima od OFK „Žarkovo”

Beograd. OFK „ŽARKOVO” – FK „RADNIČKI” Sremska Mitrovica 1:0 /0:0/; Gledalaca: 150; Glavni sudija: Đorđević Nenad; Pomoćne sudije: Jovanović-Džajić Nemanja i Jeremić Stefan; Četvrti sudija: Filipović Stefan; Delegat: Blečić Vuk

U 7. kolu Prve lige Srbije, u Beogradu su se sastali domaća ekipa OFK „Žarkovo” i gostujuća ekipa FK „Radnički” iz Sremske Mitrovice. U toku prvog poluvremena stvoreno je po nekoliko prilika na obe strane ali igrači nisu bili dovoljno precizni u završnicama. Posle jednog centaršuta domaćih fudbalera sa leve strane, prilikom intervencije gostujući golman Stefanović Spasoje se povredio pa ga je među stativama zamenio rezervni golman Šegavac Matija u 36. minutu meča. Na odmor se otišlo bez golova.

U drugom delu igre prvi su zapretili domaći fudbaleri ali je njihov pokušaj izblokiran. Zatim je fudbaler „Radničkog” Dimitrić Ognje snažno šutirao iskosa sa desne strane sa nekih dvadesetak metara od gola ali je lopta pogodila stativu. Nakon toga igrači „Žarkova” su pojačavali pritisak i napade na gol Šegavca. Posle odlično izvedenog kornera sa desne strane, najviši u skoku bio je rezervista „Žarkova” Jovanović Strahinja koji je u 82. minutu preciznim udarcem glavom doveo svoj tim u vođstvo od 1:0. Do kraja regularnog toka „Radnički” nije uspeo da savlada golmana domaćih pa je utakmica završena minimalnom pobedom ekipe „Žarkova”.

FK „Radnički” trenutno zauzima 14. mesto na tabeli sa 5 osvojenih bodova.

U sledećem kolu FK „Radnički” dočekuje u Sremskoj Mitrovici ekipu FK „Budućnost” iz Dobanovaca.

U domaćoj ekipi žute kartone dobili su Nikolić Miloš i Jovanović Ivan. U gostujućoj ekipi žute kartone dobili su: Stevanović Nikola, Cvijić Stefan, Rakić Slađan i Mustapha Ibrahim.

OFK „Žarkovo”: Jevrić Nemanja, Ilić Marko, Delević Milan, Nikolić Miloš, Manić Saša (od 59. Kokir Jovan), Zuvić Mateja (od 75. Jovanović Strahinja), Jovanović Ivan, Ignjatović Nikola, Čarapić Strahinja (od 64. Mićić Lazar), Obrenović Despot, Dostanić Damjan.

Trener: Nikolić Dejan

FK „Radnički”: Stefanović Spasoje (od 36. Šegavac Matija), Dimitrić Ognjen (od 73. Cvijić Stefan), Ilić Vladimir, Rajković Marko, Vidić Aleksa (od 80. Abubakar Sadick), Rakić Slađan, Mustapha Ibrahim, Matković Dragan (od 73. Stevanović Nikola), Pejović Luka (od 80. Arnautović Živorad), Radović Nikola, Škorić Milenko.

Trener: Perišić Dragan

19apr19:0020:00Duo Docemente

19apr19:0020:00Sve će to narcis pozlatiti